
PhD i landbruk og miljø for utvikling
Santiago de Compostela, Spania
VARIGHET
3 Years
SPRÅK
Spansk, Engelsk, Portugisisk
TEMPO
Fulltid
SØKNADSFRIST
Frist for å be om søknad
TIDLIGSTE STARTDATO
Oct 2025
STUDIEAVGIFT
EUR 200 / per year
STUDIEFORMAT
På universitetsområdet
Introduksjon
Det internasjonale doktorgradsprogrammet i "Agriculture and Environment for Development" gir studentene avanserte metodiske verktøy for både grunnleggende og anvendt forskning.
Det er et inter-universitetsprogram, undervist av spesialister fra forskjellige disipliner, som har omfattende og anerkjent forskningsaktivitet. Deltakelsen av direktører fra forskjellige land gir global opplæring og gir tilgang til tekniske, bibliografiske og menneskelige ressurser.
Hovedmålet er opplæring av forskere med solid vitenskapelig forankring i aspekter knyttet til alle aspekter knyttet til landbruk og miljø i ibero-amerikansk kontekst.
Forskningslinjene er:
- Forvaltning av naturressurser og biologisk mangfold
- Jord- og skogbruksproduksjon og utvikling
- Mat og mattrygghet
- Veterinær og zooteknikk
Ideelle studenter
Programmet er rettet mot alle som deltar i forskning i sammenheng med Ibero-Amerika som involverer arbeid eller retning fra forskjellige land.
Læreplan
opplæringsaktiviteter
- Videregående opplæringskurs E1113A01
- Forsvar av forskningsplaner og årlige evalueringer E1113A02
- Krysskurs E1113A03
- Deltakelse på seminarer og workshops E1113A04
- Gjennomføring av forskningsopphold E1113A05
- Deltakelse og organisering av konferanser E1113A06
- Indekserte publikasjoner E1113A07
- Publikasjoner av bøker og bokkapitler E1113A08