
PhD i biostatistikk
Iowa City, USA
VARIGHET
SPRÅK
Engelsk
TEMPO
Be om tempoet
SØKNADSFRIST
Frist for å be om søknad
TIDLIGSTE STARTDATO
Sep 2023
STUDIEAVGIFT
Be om skolepenger
STUDIEFORMAT
På universitetsområdet
Stipend
Utforsk stipendmuligheter for å finansiere studiene dine
Introduksjon
Gradsbeskrivelse og lærermål
Ph.D. Programmet vil produsere biostatistikere som kan utvikle en biostatistisk metodikk som kan brukes til å løse problemer innen folkehelse og biomedisinsk vitenskap. I tillegg har kandidater fra Ph.D. Programmet vil være forberedt på å anvende biostatistisk og epidemiologisk metode for design og analyse av folkehelse og biomedisinsk forskning. Til slutt ble kandidater fra Ph.D. Programmet vil være godt egnet til å fungere som samarbeidspartnere eller teamledere på forskningsprosjekter innen biomedisinsk og folkehelsevitenskap.
Programmet krever kompetanse i teorien om statistikk og sannsynlighet, i innledende og avanserte biostatistiske metoder og teori, og i grunnleggende om epidemiologisk studiedesign. Doktoravhandlingen vil være den kulminerende opplevelsen i Ph.D. program. Nyutdannede fra doktorgradsprogrammet vil ha skrevet en doktorgradsavhandling som fokuserer på utvikling av en ny metodikk eller på innovativ anvendelse av biostatistiske metoder på et helsefaglig forskningsproblem.
Nyutdannede fra Ph.D. programmet vil være i stand til å:
Demonstrere et økt nivå av kunnskap og forståelse av nåværende statistisk teori, metoder og praksis innen helsevitenskap
Utvikle nye statistiske metoder
Design, administrere data, analysere og tolke data fra en rekke eksperimentelle og observasjonsstudier
Formidle forskningsresultater, inkludert nye utviklede statistiske metoder, effektivt til ulike publikum skriftlig og gjennom muntlig presentasjon
Målene for Ph.D. Programmet er å trene studentene i anvendelse av passende statistiske metoder for ulike problemer innen medisin og folkehelse og å gi et solid teoretisk grunnlag for utvikling og undersøkelse av nye statistiske metoder. I tillegg til den formelle statistiske opplæringen, vil studentene ha tilstrekkelig fleksibilitet i å velge statistiske og ikke-statistiske valgfag for å skreddersy læreplanen mot et bestemt applikasjonsområde som genetikk, epidemiologi eller miljøhelse.
Nyutdannede fra Ph.D. programmet i biostatistikk vil ha:
Evnen til å utvikle karrierer i akademia, forskningsinstitutter, myndigheter og industri;
En bred forståelse av nåværende statistiske metoder og praksis innen helsevitenskap;
En solid teoretisk opplæring som er nødvendig for utvikling og studier av nye statistiske metoder;
Evnen til å påta seg alt ansvaret til en statistiker i samarbeidende helsefaglig forskning; spesielt vil kandidaten ha erfaring med design, datahåndtering, analyse og tolkning av en rekke eksperimentelle og observasjonsstudier;
Erfaring med å skrive rapporter og holde muntlige presentasjoner som beskriver helsefaglige studier.