
Master in
Forskningsgrader (MPhil / PhD) i Globale Studier SOAS University of London

Introduksjon
Modus for oppmøte: Heltid eller Deltid
CISD tar imot søknader fra potensielle MPhil / PhD-studenter som ønsker å utføre flerfaglig forskning innen områder av globale studier som har tilknytning til sentermedlemmers forskningsinteresser og senterets forskningsprogrammer.
Det spesifikke fokuset for dette forskningsprogrammet er todelt: Tematisk adresserer programmet analysen av moderne globaliseringsprosesser og av de politiske, økonomiske, sosiale og kulturelle forhold og strukturer som definerer og former disse prosessene. I stedet for for eksempel studiet av forbindelser og avtaler mellom stater eller nasjoner som er det tradisjonelle domenet til Internasjonale studier, er kjernen i dette programmet å studere arten og utviklingen av den moderne globaliseringen selv og på globalt plan. delte spørsmål, fra et teoretisk så vel som et politisk perspektiv. Metodologisk fremmer programmet flerfaglig analyse av moderne globaliseringsprosesser. Forskningsemner og prosjekter vil analysere rollen til og utvekslingen mellom mennesker, institusjoner, organisasjoner og stater i utformingen av globaliseringsdynamikk gjennom prisme av (minst) to av følgende faglige disipliner: Internasjonale studier og politikk, jus, økonomi, ledelse Studier, utviklingsstudier, historie, medier og kommunikasjonsstudier.
Studentstøtte er kjernen i CISDs aktiviteter. Studenter i forskningsgrad støttes fullt ut av deres primære og sekundære veiledere og senterets forskerveileder, i dag senterdirektør dr. Plesch. Studentene blir oppfordret til å delta og presentere på senterets forskningsseminarer.
Struktur
Metodologier og treningsprogram for forskningsmetoder
Generelt sett skal et avtalt program for opplæring normalt være gjennomført i løpet av det første studieåret (hvis det er heltid), eller i løpet av de to første årene (hvis det er deltid). Alle studenter er pålagt å gjennomføre og lykkes med å fullføre sin forskeropplæring før den formelle oppgraderingen fra MPhil til doktorgrad som må finne sted innen mai / juni det første året (heltid) eller mai / juni det andre året (deltid) .
Ved registrering vil senterets forskerveileder, i samråd med ledende (og eventuelt tilleggsansvarlig) veileder, gi en opplæringsplan for forskningsmetoden for hver forskningsstudent. Dette vil benytte seg av eksisterende treningskurs for forskningsmetoder, først og fremst på Det juridiske fakultet
Alle CISD MPhil / PhD-studenter vil bli bedt om å delta på en spesialisert modul om forskningsmetoder for globale studier ved CISD. Dette en-termin kurset er utviklet for å komplettere og støtte sosialvitenskapelig SOAS ved SOAS ved å ta for seg tre kjerneaspekter ved utfordringer som stilles av forskning innen området globale studier: (1) Global Studies as a emerging disciplin: Methodological and epistemological framework for the analyse av fremvoksende globale strukturer for makt og kunnskap - deres begrensninger og muligheter, rollen som nye former for samarbeid og utfordringene ved deltakende offentlige beslutninger i en transnasjonal og / eller global sammenheng; (2) Utfordringen med tverrfaglig forskning: Hvor 'generisk' er metodologiske grunnlag for 'samfunnsvitenskapene' ?, komparativ diskusjon av forskjellige (fagfaglige) perspektiver på forklaring og årsakssammenheng i samfunnsvitenskapene, kjerneimplikasjoner for utformingen av flerfaglige forskningsprosjekter; (3) Globale studier som en anvendt samfunnsvitenskap: casestudier vs. samlet dataanalyse i analysen av globaliseringsprosesser og globale bekymringer, verktøy for kvalitativ og kvantitativ dataanalyse, måling og konseptuelle spørsmål for trans- og tverrnasjonal empirisk analyse. En andre (éntids) forskningsmodul ved CISD vil fokusere på mer generisk trening i samfunnsfagets filosofi og metode. Dette vil bli organisert rundt 2-3 eksempler på forskningsprosjekter innen globale studier for å illustrere både generiske så vel som spesifikke metodologiske utfordringer som oppstår for flerfaglig forskning som ligger i grensesnittet mellom transnasjonale og internasjonale prosesser og strukturer, med tanke på konseptuelle samt empirisk analyse. Denne delen av opplæringsmetoden for forskningsmetoder ved CISD kan erstattes og / eller kompletteres med spesialisert opplæring i andre avdelinger (som ovenfor), der det er hensiktsmessig, og / eller av en etter hvert utviklende tverrdepartemental 'kjerne' av generisk samfunnsvitenskapelig metodundervisning på skolen.
På slutten av 2. semester vil første år MPhil / PhD-studenter i Global Studies-programmet bli bedt om å presentere forskningsprosjektene sine i et uformelt seminar for senteransatte og studenter. Målet er å la førsteårsstudenter, før de sender inn oppgraderingsoppgaven, diskutere teoretiske og empiriske spørsmål ved utformingen av forskningsprosjektet og designen blant jevnaldrende.
Gjennom hele graden gir senterets forskningsseminar-serie, hvor senterpersonalet og avanserte forskerstudenter presenterer forskning på gang for diskusjon, studentene en mulighet til å studere og diskutere metodologiske spørsmål og bekymringer.
Oppgraderingsprosedyre
I den første uken av termin 3, år 1, leverer studentene et kjernekapittel
Dette oppgraderingsforslaget blir vurdert av studentens forskningsutvalg, basert på en 20-30 minutters muntlig presentasjon, etterfulgt av en diskusjon, også åpen for andre ansatte og studentmedlemmer i senteret. Etter vellykket gjennomføring av det utvidede forslaget, blir studentene formelt oppgradert til PhD og fortsetter til andre år. (Hvis vurdererne vurderer det å være mangler i oppgraderingsforslaget, vil studentene bli bedt om å revidere det til deres tilfredshet før oppgraderingen til PhD-status kan bekreftes.) Studenter har normalt ikke lov til å fortsette til det andre året til oppgraderingsprosessen. har blitt fullført. Det kan ikke forventes at studentene avgir mer enn en muntlig presentasjon hvis dette også er et krav i det spesifikke opplæringsprogrammet.
Studenter som studerer deltid tar MPhil opplæringsseminar det første året og skriver kjernekapittelet
År ett
Det første året av programmet innebærer forskningsopplæringsseminarer og avanserte kurs. Samtidig jobber studentene med sin hovedveileder i samråd med adjungerende veileder for å utvikle et detaljert forskningsforslag, gjennomføre de første stadiene av forskning og skrive noen utkast til seksjoner for å skissere hovedargumentene til oppgaven. I hjertet av treningen er forskningsmetoder treningsprogram. Det er designet for å gi de analytiske verktøyene som kreves av studenter for å få en avansert forståelse av de siste utviklingene i hoveddisiplinene sentralt i sitt forskningsprosjekt og i de spesifikke utfordringene og mulighetene som er forbundet med deres engasjement med forskning i nye globale strukturer, prosesser og problemstillinger og for å utføre forskning på høyt nivå. Studenter på ph.d.-programmet kan også delta i individuelle emner fra MA / MSc-programmer for å styrke kompetansen i et bestemt emne. Ved slutten av det tredje akademiske semesteret forventes studentene å ha fullført oppgraderingskapitlet.
År to
I det andre året gjennomfører heltidsstudenter detaljert forskning som vanligvis inkluderer innsamling og behandling av data. Noe forskning for dette formålet kan utføres utenlands om nødvendig. I løpet av året skriver studentene utkast til kapitler i oppgaven og diskuterer dem med sin hovedveileder, og eventuelt også diskuterer spesifikke aspekter av forskningen med sin veileder.
År tre
Heltidsstudenter for doktorgradsutdanningen vil fullføre sin forskning og skrive et endelig utkast eller et nært utkast til oppgaven sin.
År fire
Ethvert arbeid på dette stadiet innebærer normalt å omformulere kapitler av avhandlingen for å oppnå standarder for publikasjoner. Eksamen skal normalt fullføres i år. Eksamen skjer ved vurdering av avhandlingen og en muntlig eksamen (viva voce) om avhandlingen og den forskning som den er basert på.
Viktig varsel
Informasjonen på programsiden gjenspeiler den planlagte programstrukturen mot den angitte faglige økten.
Forskningsopptak og applikasjoner
Vi tar imot søknader fra kvalifiserte studenter som har en god mastergrad (eller tilsvarende i utlandet) i et relevant fag for forskningsgrader ved SOAS . Søknader skal sendes online.
Det er viktig å søke i god tid før studieåret du ønsker å melde deg på for å gi oss tid til å behandle søknaden din. Hvis du søker om stipend, kan det hende at tidligere frister gjelder.
SOAS PhD-programmet er konkurransedyktig, og søkerne skal ha en oversikt over høy akademisk prestasjon og et levedyktig forslag som vil bidra til forskningsinteressene ved instituttet. Merk: vi fraråder rent spekulative bruksområder. Søknader om tverrfaglig forskning er velkomne, men bare en søknad til en avdeling kan sendes inn.
Krav til ubetingede engelskspråk
Søkere som trenger visum på nivå 4 for å studere i Storbritannia, må oppgi et UKVI IELTS akademisk sertifikat fra et UKVI-godkjent testsenter.
Internasjonale søkere som krever et Tier-4 Visa for å studere i Storbritannia
Test | Ubetinget oppføring | Ubetinget inngang med i-sessjonell støtte |
IELTS (Akademisk) | 7.0 totalt eller høyere, med 7.0 i delscore. | 7.0 totalt eller høyere, med minst 6,5 i delpoeng |
EØS- og EU-søkere
Test | Ubetinget oppføring | Ubetinget inngang med i-sessjonell støtte |
IELTS (Akademisk) | 7.0 totalt eller høyere, med 7.0 i hver delpoengsum. | 7.0 totalt eller høyere, med minst 6,5 i delpoeng. |
TOEFL IBT | 105 totalt eller høyere, med minimum 25 i delpoeng. | 105 totalt med minimum 22 i delpoeng. ELLER 100 totalt med minimum 25 skriftlig og 22 i andre delpoeng. |
Pearson Test of English (Academic) | 75 totalt eller høyere, med minimum 70 i delpoeng. | 70 totalt eller høyere, med minimum 65 i delpoeng. |
Galleri
Opptak
Læreplan
Struktur
Opplæringsprogram for metoder og forskningsmetoder
Generelt bør et avtalt program for forskerutdanning normalt gjennomføres i løpet av det første studieåret (hvis heltid), eller over de to første årene (hvis deltid). Alle studenter er pålagt å gjennomføre og fullføre forskeropplæringen sin før formell oppgradering fra MPhil til PhD som må finne sted innen mai/juni det første året (heltid) eller mai/juni det andre året (deltid) .
Ved registrering vil senterets forskningsveileder, i samråd med hovedveilederen (og eventuelt tilleggsveilederen), gi en opplæringsplan for forskningsmetode for hver forskerstudent. Dette vil gjøre bruk av eksisterende forskningsmetodeopplæringskurs, primært ved Det juridiske og samfunnsvitenskapelige fakultet (bortsett fra Institutt for politikk og internasjonale studier og Institutt for utviklingsstudier), fra sak til sak (etter skjønn). av de relevante avdelingene), og hvor aspekter ved spesialisert disiplinær forskningsmetodeopplæring (f.eks. juridiske metoder, bruk av spesifikke (f.eks. økonomiske) databaser, historisk kildemateriale, feltarbeid i spesifikke regioner/utviklingsland) er av særlig relevans for et forskningstema .
Alle CISD MPhil/PhD-studenter vil bli bedt om å delta på en spesialisert modul om forskningsmetoder for globale studier ved CISD. Dette ett-semesterkurset er utformet for å utfylle og støtte sosialvitenskapelig metodeopplæring ved SOAS ved å ta for seg tre kjerneaspekter av utfordringer fra forskning innen globale studier: (1) Globale studier som en voksende disiplin: Metodologiske og epistemologiske rammeverk for analyse av nye globale makt- og kunnskapsstrukturer - deres begrensninger og muligheter, rollen til nye former for samarbeid og utfordringene ved deltakende offentlig beslutningstaking i en transnasjonal og/eller global kontekst; (2) Utfordringen ved tverrfaglig forskning: Hvor 'generisk' er det metodologiske grunnlaget for 'samfunnsvitenskapene'?, komparativ diskusjon av ulike (disiplinære) perspektiver på forklaring og årsakssammenheng i samfunnsvitenskapene, kjerneimplikasjoner for utformingen av flerfaglige forskningsprosjekter; (3) Globale studier som en anvendt samfunnsvitenskap: casestudier vs. aggregert dataanalyse i analysen av globaliseringsprosesser og globale bekymringer, verktøy for kvalitativ og kvantitativ dataanalyse, måling og konseptuelle problemstillinger for trans- og tvernnasjonal empirisk analyse. En andre (en-term) forskningsmodul ved CISD vil fokusere på mer generisk opplæring i samfunnsvitenskapens filosofi og metode. Dette vil bli organisert rundt 2-3 eksempler på forskningsprosjekter innen globale studier for å illustrere både generiske og spesifikke metodiske utfordringer som oppstår for tverrfaglig forskning lokalisert i grensesnittet mellom transnasjonale og internasjonale prosesser og strukturer, når det gjelder konseptuelle samt empirisk analyse. Denne delen av forskningsmetodeopplæringen ved CISD kan erstattes og/eller kompletteres med spesialisert opplæring i andre avdelinger (som ovenfor), der det er hensiktsmessig, og/eller av en etter hvert utviklende tverravdelings 'kjerne' av generisk undervisning i samfunnsvitenskapelige metoder. på skolen.
På slutten av semester 2 vil førsteårs MPhil/PhD-studenter i Global Studies-programmet bli bedt om å presentere forskningsprosjektene sine i et uformelt seminar for senteransatte og studenter. Målet er å la førsteårsstudenter, før de sender inn oppgraderingsoppgaven, diskutere teoretiske og empiriske problemstillinger ved utforming av forskningsprosjekt og design blant jevnaldrende.
Gjennom hele graden gir senterets forskningsseminarserie, der senteransatte og avanserte forskerstudenter presenterer forskning som pågår for diskusjon, studentene en mulighet til å studere og diskutere metodiske spørsmål og bekymringer.
Oppgraderingsprosedyre
I den første uken av semester 3, år 1, sender studentene inn et kjernekapittel og forskningsforslag (på ca. 10 000 ord), som vanligvis inkluderer følgende elementer: 1) Forskningsrasjonal og kontekst for foreslått forskning; 2) Hovedforskningsspørsmål; 3) Litteraturgjennomgang; 4) Teoretisk og metodisk rammeverk og betraktninger; 5) Foreslåtte forskningsmetoder; 6) Etiske spørsmål (der det er aktuelt); 7) Skissere strukturen til doktorgradsavhandlingen; 8) Tidsplan for forskning og skriving; 9) Bibliografi. Justeringer av en eller flere av disse delene, inkludert tillegg eller slettinger der det er hensiktsmessig, er mulig etter avtale mellom studentene og hovedveiledere.
Dette oppgraderingsforslaget vurderes av studentens forskningskomité, basert på en 20-30 minutters muntlig presentasjon, etterfulgt av en diskusjon, også åpen for andre ansatte og studentmedlemmer ved senteret. Etter vellykket gjennomføring av det utvidede forslaget, blir studentene formelt oppgradert til PhD og fortsetter til det andre året. (Dersom bedømmerne mener det er mangler ved oppgraderingsforslaget, vil studentene bli bedt om å revidere det til deres tilfredshet før oppgraderingen til PhD-status kan bekreftes.) Studenter har normalt ikke lov til å gå videre til andre år før oppgraderingsprosessen er ferdig. har blitt fullført. Det forventes ikke at studentene holder mer enn én muntlig presentasjon dersom dette også er et krav i det spesifikke opplæringsprogrammet.
Studenter som studerer deltid tar MPhil-treningsseminaret det første året og skriver kjernekapittelet og forskningsforslaget (se ovenfor) i det andre året. Tidslengden for felt- eller forskning og materialinnsamling, og oppskriving, justeres deretter.
År ett
Det første året av programmet innebærer forskeropplæringsseminarer og avanserte kurs. Samtidig jobber studentene med hovedveilederen sin, i samråd med tilleggsveilederen, for å utvikle et detaljert forskningsforslag, gjennomføre de første forskningsfasene og skrive noen utkast til seksjoner for å skissere hovedargumentene for oppgaven. I hjertet av opplæringen er opplæringsprogrammet for forskningsmetoder. Den er designet for å gi de analytiske verktøyene som kreves av studentene for å få en avansert forståelse av nyere utviklinger i hoveddisiplinene som er sentrale for forskningsprosjektet deres og i de spesifikke utfordringene og mulighetene som utgjøres av deres engasjement med forskning i nye globale strukturer, prosesser og problemstillinger og for å utføre forskning på høyt nivå. Studenter på ph.d.-programmet kan også delta på individuelle emner fra MA/MSc-program for å styrke kompetansen i et spesifikt emne. Ved slutten av tredje akademiske semester forventes studentene å ha fullført oppgraderingskapittelet.
År to
I sitt andre år utfører heltidsstudenter detaljert forskning som vanligvis inkluderer innsamling og behandling av data. Noe forskning for dette formålet kan utføres i utlandet om nødvendig. I løpet av året skriver studentene utkast til kapitler av oppgaven og diskuterer dem med hovedveilederen og, der det er hensiktsmessig, diskuterer også spesifikke aspekter ved forskningen med sin tilleggsveileder.
År tre
Heltidsstudenter for doktorgraden ville fullføre forskningen og skrive et endelig utkast eller nesten endelig utkast til avhandlingen.
År fire
Ethvert arbeid på dette stadiet innebærer normalt omarbeidelse av kapitler i oppgaven for å oppnå standardene for publikasjoner. Eksamen skal normalt gjennomføres i løpet av dette året. Eksamen skjer ved vurdering av oppgaven og en muntlig eksamen (viva voce) om oppgaven og forskningen den bygger på.
Viktig varsel
Informasjonen på programsiden gjenspeiler den tiltenkte programstrukturen mot den gitte akademiske økten.
English Language Requirements
Sertifiser dine engelskkunnskaper med Duolingo English Test! DET er en praktisk, rask og rimelig online engelsktest akseptert av over 4000 universiteter (som dette) rundt om i verden.