
PhD in
PhD i utviklingsstudier (etter forskning eller publiserte arbeider) Institute of Development Studies

Introduksjon
Studer med verdenslederne innen utviklingsstudier og realiser potensialet ditt til å transformere verden
Doktorgraden i utviklingsstudier ved forskning er IDS sin avanserte forskergrad. Den tildeles kandidater etter minimum tre års studier, basert på fullføring av original og betydelig forskning innen utviklingsstudier – som vurderes gjennom en skriftlig oppgave.
Verdensledere innen utviklingsstudier
Rangert først i verden for utviklingsstudier ( QS World University Rankings by Subject 2020 ) – Institute of Development Studies (IDS) transformerer kunnskapen, handlingen og lederskapet som trengs for mer rettferdig og bærekraftig utvikling globalt, gjennom vår forskning, læring og læring i verdensklasse. undervisning.
Som doktorgradsforsker vil du bli med i et blomstrende forskningsmiljø som består av mer enn 70 forskningsansatte og 50 doktorgradsforskere. Du vil ha tilgang til forsknings- og undervisningsmuligheter, samt en betydelig serie seminarer presentert av ledende utviklingsfagfolk og praktikere.
“ Å studere ved IDS kan potensielt forandre ditt syn på verden – du vokser mye og lærer fra dette veldig rike og mangfoldige fellesskapet. ”
Jorge Adrian-Ortiz-Moreno, IDS PhD-utdannet
Fremtidige karrierer
Tiden din hos IDS vil utstyre deg med opplæringen som trengs for å starte karrieren din i akademia, myndigheter, sivilsamfunn eller privat sektor, og gjøre en reell forskjell i å få til transformativ endring.
Våre PhD-kandidater definerer og løser noen av verdens mest presserende globale utfordringer i arbeidet sitt som:
- ministre i nasjonale regjeringer og embetsmenn
- embetsmenn på høyt nivå i utviklingsorganisasjoner som UNDP og Verdensbanken
- ledere og tenkere i sivilsamfunnet og internasjonale utviklingsorganisasjoner som ActionAid og Christian Aid
- høyprofilerte akademikere ved universiteter over hele verden.
Studieområder
Vi tar gjerne imot bidrag fra forskere som deler vår forpliktelse til:
- opprettholde klima- og miljørettferdighet
- redusere ekstreme ulikheter
- fremme sunne og tilfredsstillende liv
- å pleie inkluderende, demokratiske og ansvarlige samfunn.
Vi er spesielt interessert i arbeid som viser originalitet når det gjelder å ta opp temaer knyttet til arbeidet til våre stipendiater basert på våre ti forskningsklynger : næringsliv; byer; digital; styresett; Helse; innvirkning og politikk; deltakelse; makt; ressurspolitikk; og landlige fremtider.
Veiledning og vurdering
Hver PhD-forsker har minimum to veiledere. Antall timer formell veiledning vil variere i løpet av doktorgraden avhengig av student, veileder og type forskning. IDS utgir en detaljert PhD-håndbok som angir forventninger og ansvar for veiledning.
I løpet av doktorgraden din er du pålagt å holde to seminarer til IDS-fellesskapet. Det første, på slutten av år ett, kalles Research Outline Seminar, og dette gir en oversikt over PhD-planene dine før du starter feltarbeid. Den andre skjer halvveis i år 3. Dette kalles Work in Progress-seminaret og fokuserer på forskningsfunnene og overordnede argumenter som fremsettes i avhandlingen.
PhD-arbeidet ditt undersøkes med avhandling og viva. Avhandlingen din må ikke være lengre enn 80 000 ord. Disse grensene inkluderer fotnoter og bibliografi, men ekskluderer eventuelle vedlegg.
Hvordan søke
Søk via University of Sussex online søknad. Når du fyller ut søknadsskjemaet, vennligst identifiser IDS på søknaden; koden for dette er L1604R – Development Studies (IDS) (PhD).
Finne en veileder
Selv om du ikke er ansvarlig for å finne en veileder, er det god praksis å uttrykke dine foretrukne veiledere på søknadsskjemaet. Søkere blir vurdert både på deres akademiske legitimasjon og på relevansen av deres arbeider for forskningen til en eller flere IDS-stipendiater .
Fjernundervisning
IDS kan ikke godta søknader om fjernundervisning. Vi mener det er til beste for både doktorgradsstudenter og instituttet at mesteparten av studietiden tilbringes ved IDS. Dette gir mulighet for kontinuerlig interaksjon med andre IDS-medlemmer og studenter.
Forskningsforslaget ditt
Som en del av søknadsprosessen må du sende inn et detaljert forskningsforslag på 2000-3500 ord som indikerer de primære forskningsspørsmålene til forskningsprosjektet ditt, en kort gjennomgang av litteraturen du planlegger å engasjere deg i, og metodikken din.
Før du søker, vennligst les nøye våre retningslinjer for hvordan du skriver forskningsforslaget ditt på Sussex-nettstedet . Her er et godt eksempel på et nylig forskningsforslag fra en vellykket søker: Susana Araujos PhD-forskningsforslag til IDS, 2020 .
Søknadsfrist
Vi foretrekker at doktorgradsstudentene våre starter 21. september 2021 for å falle sammen med starten av høstsemesteret ved University of Sussex. Denne timingen vil maksimere mulighetene dine til å ta del i introduksjonsøkter, opplæring og modulregistrering (valgfritt), både ved IDS og University of Sussex.
For påmelding i september er søknadsfristene:
- 21. juni 2021 for internasjonale studenter
- 21. juli 2021 for studenter i Storbritannia/EU.
I eksepsjonelle omstendigheter kan IDS tillate studenter å starte doktorgraden ved forskning i januar (for eksempel hvis visumproblemer hindrer en innreise i september). Søknadsfristen er 31. oktober for alle januarstartere. Vi kan også være i stand til å tilby en viss fleksibilitet i startdatoer for studenter som flytter fra en annen organisasjon.