
DBA in Innovation and Creativity
Paris, Frankrike
VARIGHET
3 up to 5 Years
SPRÅK
Fransk, Engelsk
TEMPO
Fulltid
SØKNADSFRIST
Frist for å be om søknad
TIDLIGSTE STARTDATO
Be om tidligste startdato
STUDIEAVGIFT
EUR 3 590 / per year *
STUDIEFORMAT
Fjernundervisning, På universitetsområdet
* per year
Introduksjon
Strukturen til et typisk kurs vil kreve at studentene leser materiale levert av universitetet, studierelatert materiale og utfører personlig forskning på utvalgte emner. Bekreftelse av læring kan bestemmes via papirer, prosjekter, quizzer eller eksamener.
Læreplan
Akkreditering
Horizons University DBA er akkreditert både av et amerikansk akkrediteringsorgan – ACBSP – og et europeisk akkrediteringsorgan – ECBE. Begge anerkjenner Horizons University s forpliktelse til kontinuerlig forbedring og fokus på elevenes læringsresultater. Akkrediteringen utmerker seg med Horizons University på grunn av det øverste fakultetet, som oppfyller krevende standarder og er kjent for sin fremragende undervisning. Akkrediteringen er også en garanti for at studentene lærer ferdigheter som er verdifulle på arbeidsplassen.
Kurs
År 1
- DBA651 - 10 stp: Teorier om innovasjon
- DBA673 - 10 stp: Bedriftsforskningsmetoder
- DBA674 - 10 stp: Kvantitative og kvalitative metoder
- DBA790 - 10 stp: Avhandlingsforslag
- Valgfag
År 2
- DBA652 - 10 stp: Innovasjonsstrategier og -metoder
- DBA653 - 10 stp: Kreativitet og lederskap
- DBA780 - 20 stp: Journalskriving
- DBA802 - 40 stp: Avhandlingsskriving
År 3
- DBA654 - 10 stp: Kreativitet i internasjonale prosesser
- DBA655 - 10 stp: Mangfold og inkludering
- DBA810 - 40 studiepoeng: Avhandlingsskriving og forsvar
Praktisk informasjon
- Varighet: 3 år
- Studiepoeng: 180 studiepoeng
- Opptakskrav:
- Bachelorgrad i Business eller tilsvarende;
- Mastergrad i Business eller tilsvarende;
- 3+ års arbeidserfaring - Alternativer tilgjengelig for de uten forretningsfokuserte grader eller arbeidserfaring.
- Bachelorgrad i Business eller tilsvarende;
- Mastergrad i Business eller tilsvarende;
- 3+ års arbeidserfaring - Alternativer tilgjengelig for de uten forretningsfokuserte grader eller arbeidserfaring.
- Språk: engelsk (online) eller fransk (på campus)
- Studiealternativer: Online eller On-Campus
- Undervisning: 3200€ årlig
- Registreringsavgift: 60€ årlig
- Teknologiavgift: 80€ årlig
Program undervisningsavgift
Galleri
Karrieremuligheter
Karrieremuligheter
DBA i innovasjon og kreativitet forbereder studentene til lederstillinger i globale organisasjoner, for karrierer som uavhengige konsulenter og dyktige forskere i forretningsorienterte aktiviteter.